آژانس اتمی به 40 کشور دستگاه تشخیص کرونا ارسال می نماید

به گزارش وبلاگ خبری، آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت دور اول ارسال دستگاه های تشخیص ویروس کرونا که از فناوری صلح آمیز هسته ای بهره مند هستند به حدود 40 کشور دنیا شروع شده است.

آژانس اتمی به 40 کشور دستگاه تشخیص کرونا ارسال می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خبری، آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال ارسال دستگاه تشخیص کرونا به حدود 40 کشور مختلف است.

به نوشته روزنامه مورنینگ اکسپرس، در این دستگاه ها از تکنیک های علوم هسته ای برای شناسایی ویروس کرونا استفاده است و فناوری هایی مجهز هستند که به طور معمول در کشورهای توسعه یافته برای تشخیص ابتلا استفاده می شوند.

این سازمان در بیانیه ای گفت: ده ها آزمایشگاه در آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و حوزه کارائیب این دستگاه های تشخیصی را دریافت خواهند کرد تا بتوانند انجام تست کرونا در سطح ملی را تسریع نمایند.

در این بیانیه آمده است: آن ها همچنین اقلام مربوط به امنیت زیستی نظیر تجهیزات محافظتی فردی و محفظه های آزمایشگاهی را برای تحلیل بی خطر نمونه های گرفته شده [از بیماران] تحویل خواهند گرفت.

رافائل گروسی دبیرکل سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز در این باره گفت: کارکمان این سازمان سخت در کوشش هستند تا اطمینان یابند این تجهیزات حیاتی، در سریع ترین زمان ممکن به کشورهایی که بیشترین احتیاج را به آن ها دارند تحویل داده شوند.

آزمایش تشخیص ویروس کرونا یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند در کنترل این بیماری نقش داشته باشد.

ایران، مصر، نیجریه، تایلند، ویتنام، کوبا، پرو، اوروگوئه و کشورهای دیگر، جزو اولین دریافت نمایندگان این دستگاه ها هستند که در مجموع، حدود 4 میلیون یورو ارزش دارند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "آژانس اتمی به 40 کشور دستگاه تشخیص کرونا ارسال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اتمی به 40 کشور دستگاه تشخیص کرونا ارسال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید