بهترین و دیدنی ترین موزه های بوینس آیرس

به گزارش وبلاگ خبری، شهر توریستی بوینس آیرس، زادگاه و از طرفی مقصد هنرمندان بسیاری است. به همین علت موزه ها در این شهر پر رمز و راز، آثار دیدنی بسیار زیادی برای بازدیدکنندگان خواهند داشت. در موزه های دیدنی بوینس آیرس در مقایسه با موزه های اروپایی، آثار جهانی و کلاسیک را کم تر خواهید دید! در حالی که این مسئله می تواند به طور کلی یک نقطه ضعف باشد اما در آرژانتین تبدیل به یک موهبت شده است. شما در موزه های پر هوادار بوینس آیرس، شانس این را دارید تا بیشتر با هنرمندان معاصر و غیر کلاسیک آشنا شوید.

بهترین و دیدنی ترین موزه های بوینس آیرس

هواداران فرهنگ، هنر و تاریخ کشور آرژانتین، می توانند از گشت وگذار در موزه های شگفت انگیز بوینس آیرس، لحظاتی خاص و منحصر به فرد را تجربه نمایند. لحظاتی که گویی شما با تاریخ و فرهنگ این کشور، دست در دست یکدیگر قدم می زنید و با هنر آمریکای جنوبی بیشتر آشنا می شوید.

موزه ملی هنرهای زیبا (Museo Nacional de Bellas Artes)

موزه ملی هنرهای زیبا، مشهور ترین موزه آرژانتین است. این موزه در دسامبر 1896 در محله ثروتمند و زیبای رکولتا واقع شده است. از زمان شروع به کار، این موزه کوشش نموده تا فضایی برای نمایش هنر تمام دوران بوجود آورد و هنر را در میان مردمان آرژانتین ترویج دهد.

موزه ملی بیش از 700 قطعه حیرت انگیز از هنر قرن 19 اروپا را گردآوری نموده است؛ آثار هنرمندان تاثیرگذاری همانند گویا و ونگوگ که دیدنش برای هر کسی می تواند خاطره انگیز باشد. علاوه بر نمایشگاه های دائمی، این موزه در نمایشگاه های موقت خود، آثار هنرمندان عصر رنسانس، رومانتی سیسم و هنرمندان داخلی را به نمایش می گذارد.

این موزه از شما ورودی دریافت نمی نماید و خوشبختانه افراد حرفه ای به عنوان راهنما در این موزه قابل دسترس هستند. می توانید با راهنمای موزه همراه شوید و بیشتر از چگونگی خلق آثار و زندگی هنرمندانش مطلع شوید.

موزه ملی هنر دکوراتیو (تزئینی) (National Museum of Decorative Art)

این موزه زیبا در اوایل قرن20 به وسیله معمار فرانسوی، رنه سارجنت (Rene Sargent)، برای یک خانواده ثروتمند طراحی شد. این خانواده به مدت ده سال کلکسیونی از آثار هنری اروپایی و شرقی را گردآوری کردند. در سال 1937، دولت این خانه را خرید و آن را تبدیل به موزه ملی هنر دکوراتیو کرد.

این امارت بزرگ، شاهکار هنر نئوکلاسیک، کلکسیونی از آثار مختلف را در خود گرد آورده است. با رفتن به این موزه، مجموعه ای از مبلمان، ظروف نقره، تسلیحات، آثار مینیاتوری روسیه (زوبوف)، نقاشی ها ، کتاب ها و مجسمه های به یادگار مانده از قرن 16 تا 20 را خواهید دید. اضافه بر کلکسیون های برجسته و متعدد، این موزه نمایشگاه ها و رویدادهایی را به صورت موقت بر پا می نماید.

ساختمان نئوکلاسیک این موزه، به تنهایی یکی از جاذبه های شهر بوینس آیرس شناخته می گردد و بازدید نمایندگان می توانند به راحتی در راهروها، ورودی ها، سالن بزرگ و اتاق خواب های این امارت زیبا پرسه بزنند. این امارت بزرگ به همراه تمام آثار، همانند مجسمه ها و نقاشی ها، در واقع نمادی از یک زندگی بسیار ثروتمند در بوینس آیرس را به تصویر می کشند.

به شما پیشنهاد می دهم برای صرف یک چای عصرانه، به کافه این موزه که در فضایی باز واقع شده، سری بزنید و برای لحظاتی طعم زندگی در یک خانه مجلل بوینس آیرسی را بچشید.

موزه مالبا، موزه هنر های آمریکای لاتین بوینس آیرس

در سفر به بوینس آیرس، برای آشنایی عمیق با هنر آمریکای لاتین، بازدید از این موزه را در اولویت خود قرار دهید. ساختمان مدرن موزه مالبا در کنار پارک پالرمو واقع شده است. این موزه به خاطر کلکسیون برجسته خود از هنر معاصر آمریکای لاتین معروف شده است. مالبا آثار برجسته و مشهور دیگو ریورا (Diego Rivera)، فریدا کالو (Frida Kahlo)، فرناندو بوترو (Fernando Botero)، آنتونی برنی (Antonio Berni) و تارسیلا دو امارال (Tarsila do Amaral) را به نمایش می گذارد.

بعلاوه تیم فعال و حرفه ای این موزه، نمایشگاه هایی موقت و فصلی از بهترین آثار هنرمندان را برگزار می نماید. در یک فصل ممکن است هنر آرژانتین یا آمریکای لاتین را برجسته نمایند و در فصل دیگر، نمایشگاهی از هنر بین المللی، مدرن و یا معاصر برگزار نمایند. تنوع و پویایی این موزه برای هر دنیاگردی می تواند هیجان انگیز و دوست داشتنی باشد. شما می توانید هم زیستی پویای هنر گذشته و امروز را در موزه مالبا مشاهده کنید.

به شما پیشنهاد می دهم که در روز چهارشنبه به این موزه بروید چرا که روی بلیط ورودی تخفیف خورده می گردد و یادتان باشد که سه شنبه ها موزه تعطیل است. شما می توانید از فروشگاه این موزه، سوغاتی های خاص و زیبایی تهیه کنید؛ همانند زیور آلات دست ساز که کار دست مردمان بومی بوینس آیرس است. مالبا یک رستوران درجه یک نیز دارد که با صبحانه های محلی و غذاهای رنگارنگ برای ناهار، از شما پذیرایی خواهد نمود.

موزه اِویتا (Museo Evita)

احتمالا شما نام اویتا پرون، بانوی اول آرژانتین را شنیده اید. اویتا، همسر رئیس جمهور پرون، یکی از محبوب ترین چهره های زن آرژانتین است. او در دوران شش ساله ریاست جمهوری همسرش که از سال 1946 شروع شد، برای حقوق کارگری فعالیت کرد و موسسات خیریه متعددی را تاسیس کرد. این موزه در سال 2002 در 50امین سالروز مرگ او افتتاح شد.

بنای این موزه، کازا کارابازا (Casa Carabassa) نام دارد که در ابتدای قرن بیستم ساخته شده است. در ابتدا این بنا دفتر مرکزی بنیاد خیریه اویتا پرون بوده است و در دهه پنجاه تبدیل به خانه ای برای زنان و بچه ها می گردد. موزه اویتا بزرگ ترین کلکسیون لباس های مد روز دهه40، نامه ها و دیگر متعلقات شخصی اویتا را گرد آورده است. می توانید به موزه اویتا بروید و نگاهی اجمالی به زندگی این چهره سر شناس تاریخ آرژانتین بیاندازید.

در طبقه اول، شما شاهد سال های اولیه زندگی اویتا در منطقه ها روستایی خواهید بود و بعد از آن دورانی که او مبتلا به سرطان می گردد. تمام لباس ها، نامه ها و فیلم های آرشیوی او در طبقه اول، متعلق به این دوران است. بعد از آن شما شاهد دوران بعدی زندگی او خواهید بود. دیدن عکس ها و فیلم هایی از دوران بازیگری، ازدواج با رئیس جمهور آینده و فعالیت های اجتماعی اویتا می تواند برای هر کسی بسیار الهام بخش و تاثیر گذار باشد. در طبقه دوم شما فیلم های کوتاهی از سخنرانی های اویتا خواهید دید که برای بیشتر آرژانتینی ها خاطرات به یادگار مانده بسیار ارزشمندی هستند.

بعد از بازدید از موزه، شما می توانید به رستوران موزه بروید و از خوردن غذا در یک باغ سر سبز و وسیع لذت ببرید.

موزه بنیاد پرُوا (Fundación PROA)

موزه خصوصی و کوچک پروا، 20 سال است که در بوینس آیرس افتتاح شده است. این موزه آثار بزرگ هنرمندان دنیای را به نمایش می گذارد؛ به خصوص کسانی که در عرصه سیاسی، اجتماعی و تکنولوژی فعالیت داشته اند. مجموعه دائمی این موزه آثارهنرمندان مشهور آمریکای لاتین را به نمایش می گذارد اما در کنار آن، آثار کاملا معاصر ـ که با استفاده از تکنولوژی های تازه خلق شده است ـ را به تصویر می کشد.

هواداران هنر معاصر و مد های تازه، از بازدید نمایندگان همیشگی این موزه هستند. پروا به طور منظم جلسات پخش فیلم و رویداد های هنری متفاوتی برگزار می نماید که باعث شده تبدیل به محلی برای معاشرت هنرمندان گردد. این را هم اضافه کنم که افراد متخصص در موزه پروا، جزییات آثار را به زبان انگلیسی برایتان شرح خواهند داد و شما کاملا غرق فضای هنری این موزه خواهید شد.

کافه این موزه در طبقه دوم، مشرف به بندر لا بوکا (La Boca) واقع شده است. شما می توانید در تراس این کافه بنشینید و در حین خوردن یک قهوه گرم، شاهد رویداد های نمایشی- هنری موزه باشید.

موزه هنر های مدرن بوینس آیرس

موزه هنر های مدرن که به اختصار مامبا نام دارد به وسیله وزارت فرهنگ بوینس آیرس در سال 1956 افتتاح شده است. از همان ابتدا، مامبا خانه اصلی هنرمندان آوانگارد شناخته شد و هنرمندان رشته های مختلف هنری، کارهای تازه خود را در این موزه به نمایش می گذاشتند.

امروزه پس از گذشت سال ها، مامبا گالری های کاملا متفاوتی در خود دارد که آثار هنرمندان داخلی و خارجی را به نمایش می گذارد. مجموعه ای بیش از 7000 اثر از دهه 50 و پس از آن را می توانید در این موزه مشاهده کنید. البته کار این موزه به نمایش مجسمه و اثار نقاشی ختم نمی گردد؛ شما شانس دیدن آثار گرافیکی و طراحی صنعتی را نیز خواهید داشت.

موزه آمیلیا لاکروز (Amalia Lacroze)

موزه آمیلیا لاکروز در نزدیکی اسکله پورتو مادرو (Puerto Madero)، در سال 2008 افتتاح شده است. در این موزه شما کلکسیون هنری آملیا لاکروز، یکی از ثروتمندترین زنان آرژانتین را خواهید دید. در بنای این موزه که به قصر شیشه ای معروف است؛ بیش از 240 شاهکار هنری بین المللی و آرژانتینی وجود دارد.

در قصر شیشه ای آمیلیا که چشم انداز ای رو به دریا دارد؛ قدم بزنید و آثار دالی (Dalí)، رودین (Rodin)، شاگال (Chagall) و دیگر هنرمندان دنیا را دیدن کنید. آثاری که شما را به دنیای پر ماجرای خواب ها و رویاها خواهند برد.

موزه زول سولار (Museo Xul Solar)

نام این موزه به معنای نور خورشیدی است و گذشته این موزه به اندازه اسمش، شاعرانه است. صاحب این موزه به نام زول سولار به همراه همسرش، برای سال ها در آپارتمان کوچکی زندگی می کردند و طبقه پایین را اجاره داده بودند تا از پس مخارج افتتاح یک موزه بر بیایند.

سولار به واسطه نقاشی ها و مجسمه هایش کوشش داشت تا دنیایی کاملا متفاوت و تخیلی در خانه کوچک خود خلق کند. دنیایی که در آن وجود شهر های متحرک، حیوانات بالدار و موجودات عجیب و غریب عادی است. او اعتقاد داشت که روزی خواهد رسید که یک شهر معلق در آسمان پیدا می گردد و به بحران افزایش جمعیتی زمین خاتمه می دهد.

چند دهه بعد، این موزه افتتاح شد و اختراعات، آثار هنری، نامه ها و کتاب خانه بزرگ این فرد را به نمایش گذاشت. برای رفتن به این موزه خود را آماده دیدن فضایی عجیب و جادویی کنید.

موزه تاریخ ملی (Museo Historico Nacional)

موزه تاریخ ملی در محله سن تلمو واقع شده است. بنای این موزه در اوایل قرن 19 ساخته شده است و چند دهه بعد به وسیله ژوزه جورجیو لزاما (José Gregorio Lezama) بازسازی و بزرگ تر شد. در سال 1889 تبدیل به یک موزه شهری شد و در نهایت در سال 1922، به طور رسمی موزه تاریخ ملی نام گرفت.

این موزه آثار مختلفی از قرن 16 تا 20 را در خود گرد آورده است. آثاری که همگی یادگاری از تاریخ پر فراز و نشیب آرژانتین هستند. انقلاب می و جنگ استقلال از موضوعات برجسته این آثار هستند. علاوه بر آن شما پرتره ، لباس و متعلقات شخصیت های مشهور آرژانتینی را خواهید دید.

یکی دیگر از قطعه های ارزشمند و تاریخی که موزه به نمایش می گذارد؛ تابلوی ژوزه سان مارتین سابر (José de San Martín saber) است. فردی که در مبارزات استقلال نقش مهمی داشته است و به عنوان سمبل رهایی در آمریکای جنوبی، در نظر گرفته می گردد.

بازدید از این این موزه شما را بیشتر با رویداد های تاریخی که بوینس آیرس از سر گذرانده آشنا می نماید. رویداد هایی که شهر بوینس آیرس را با تمام خصوصیاتش شکل داده است.

موزه کِشتی کوربتا (Buque Museo Corbeta Uruguay)

کوربتا موزه ای به روی دریاست! این موزه شناور یک کشتی بزرگ و قدیمی را به نمایش گذاشته که سفر های زیادی به قطب جنوب داشته است. این کشتی پر قدمت در سال 1874 به وسیله دو برادر انگلیسی با هزینه 32000 پوند برای آرژانتین ساخته شد.

در سال 1903 نیروی دریایی به واسطه این کشتی اعضای کاوش در قطب جنوب را نجات دادند و این کشتی تبدیل به نمادی از این عمل قهرمانانه شد. از سال 1967، این کشتی به عنوان یک اثر تاریخی در پورتو مادرو به نمایش گذاشته شده است. در سفر خود به بوینس آیرس قدم به روی عرشه این کشتی بزرگ بگذارید و شکلی کاملا متفاوت از موزه گردی را تجربه کنید.

موزه هنر اسپانیایی اِنریکو لارتا

نفوذ فرهنگ اسپانیایی را در سراسر آمریکای لاتین، به خصوص آرژانتین می توان مشاهده کرد. آرژانتین کشوری است که مردمان اسپانیایی تبار بی شماری در آن زندگی می نمایند. موزه هنر اسپانیایی، نمادی از این فرهنگ در کشور آرژانتین است. این موزه در بلگرانو و ساختمانی واقع شده است که محل زندگی نویسنده آرژانتینی معروف، انریکو لارتا بوده است.

در این موزه شاهد یک محراب به سبک گوتیک قرن شانزدهم، نقاشی های دوره رنسانس و باروک خواهید بود. علاوه بر آن، شما با پرتره زیبایی از خود اِریکو لارتا و اشیاء بی نظیر اسپانیایی و فرانسوی رو به رو خواهید شد. این آثار عمدتا در سال های زندگی انریکو در فرانسه جمع آوری شده است.

زمانی که او به عنوان وزیر نیرو مشغول به کار بود. مجموعه او طیف گسترده ای از اشیاء را شامل می گردد: مبلمان، ملیله، سلاح، سرامیک، نقاشی و مجسمه های دوره رنسانس و باروک اسپانیایی. انریکو لارتا این اشیا هنری را از عتیقه فروشان فرانسوی و اسپانیایی خریداری کرد و پس از بازگشت به کشور، آن ها را در خانه خود قرار داد.

اگر پنج شنبه ها برای بازدید از این موزه بروید، ورودی رایگان است. به شما پیشنهاد می دهم سری به باغ موزه بزنید و از دیدنی درخت کاری های هنرمندانه آن لذت ببرید. در باغ اندلس (Jardín Andaluz)، شما می توانید با مردمان محلی معاشرت کنید و با هنر مردمان اسپانیایی زبان بیشتر عجین شوید.

موزه کابیلدو (Cabildo)

برای برخی از دنیاگرد ها، درک تاریخ سیاسی کشورهای دیگر به وسیله سفر کردن، مثل رفتن به دانشگاه است. گویی شما در سفر های خود کوشش می کنید تا دنیا بینی و معلومات خود از رویداد های مختلف را بزرگ و بزرگ تر کنید. اگر دوست دار کشف وقایع تاریخی آرژانتین هستید، این موزه به صورت کاملا تخصصی به رویداد های مهم تاریخ آرژانتین می پردازد.

بنای تاریخی این موزه، خود یکی از میراث ملی آرژانتین است. این ساختمان درست در مرکز شهر کهن بوینس آیرس در سال 1940 ساخته شده است. برخی از مکان ها در ساختمان نمادی از مکان های کاربردی در ساختمان های دوران باستان است. در واقع بنای کابیلدو، تحول معماری در طول تاریخ بوینس آیرس را به نمایش می گذارد.

این موزه هر ساله با یک تم خاص تاریخی، آثاری را به نمایش می گذارد. شما می توانید هدایایی که در طول تاریخ ملیت های مختلف به آرژانتین داده اند را مشاهده کنید. برای مثال هدایای نقره و طلایی که پس از پیروزی های ملی به دست آمده است.

موزه مدرن کابیلدو اپلیکیشن راهنما دارد که شما می توانید کاملا رایگان به روی گوشی خود نصب کنید. می توانید در حین بازدید به قصه های تاریخی اپلیکیشن گوش بدهید و موزه گردی را برای خود مجذوب نماینده تر کنید.

سفر به بوینس آیرس قرار است تجربه نابی باشد

اگر قصد سفر به بوینس آیرس را دارید، خود را آماده یک سفر طولانی کنید! چرا که این شهر چند ملیتی و پر قدمت، حرف های بسیاری برای گفتن دارد. نمی توان به این شهر دیدنی رفت و قید بازدید از موزه هایش را زد. این موزه ها کوشش دارند تا به مستقیم ترین شکل، سیر تحول هنر و فرهنگ بوینس آیرس و به طور کلی آرژانتین را به نمایش بگذارند.

در این مقاله به 12 موزه اشاره شد که بهترین و معروف ترین موزه ها در بوینس آیرس هستند. بازدید از آن ها را در سفر خود به شهر زیبای بوینس آیرس، از دست ندهید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور

به "بهترین و دیدنی ترین موزه های بوینس آیرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین و دیدنی ترین موزه های بوینس آیرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید