سفر به هلسینکی پایتخت فنلاند ، بندری مناسب برای گشت و گذار با پای پیاده یا دوچرخه

به گزارش وبلاگ خبری، هلسینکی پایتخت فنلاند و بزرگترین شهر آن است که در شبه جزیره گرانیتی در سواحل شمالی خلیج فنلاند، رو به دریای بالتیک واقع شده است. گوستاووس واسا، پادشاه سوئد، در سال 1550 میلادی هلسینکی را تأسیس کرد و در سال 1808 این شهر یک دوک نشین روسیه شد. این شرایط تا انقلاب روسیه ادامه داشت و پس از آن، فنلاند به عنوان یک کشور مستقل رسمیت یافت؛ کشوری عضو حوزه شینگن و با واحد پول یورو.

سفر به هلسینکی پایتخت فنلاند ، بندری مناسب برای گشت و گذار با پای پیاده یا دوچرخه

شهر بندری هلسینکی که در آن بسیاری کشتی دریایی رفت و آمد می نمایند، یک شهر عالی برای گشت و گذار با پای پیاده یا دوچرخه است.

هلسینکی نیز مانند دیگر پایتخت های کشورهای اسکاندیناوی، از مجموعه ای گسترده از جزیره های کوچک در ساختار شهر تشکیل می گردد. قلعه سوابورگ (قلعه سوئد) که در اواسط قرن 18 ساخته شد تا دسترسی روسیه را به بالتیک ممنوع کند و با فتح در سال 1918 میلادی، نام قلعه فنلاندی به خود گرفت و اکنون در فهرست آثار جهانی یونسکو واقع شده است.

میدان بازار در مرکز هلسینکی، یکی از معروف ترین بازارهای فضای باز در شمال اروپا است. این بازار در حاشیه دریای بالتیک، مملو از غرفه هایی است که غذاهای فنلاندی، گل و سوغاتی یادگاری به فروش می رسانند.

کلیسای سنگی یکی از جاذبه های منحصر به فرد هلسینکی است. کلیسایی طراحی شده در دل صخره ها در شهری که در امتداد ساحل و جزیره ها، شیبی دارد که امکان چنین حفاری و طراحی رادر دل آن ممکن نموده است. کلیسای راک در اواخر دهه 1960 توسط تیمو و توومو سوومالاینین طراحی شده است. این کلیسا طرحی دایره ای دارد و نور از گنبد آن می تابد. این کلیسا همچنین به دلیل آکوستیک بسیار عالی که توسط سطوح سنگی دارد، به عنوان یک سالن کنسرت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای بیرونی کلیسای سنگی نمای داخلی کلیسای سنگی

کلیسای جامع هلسینکی یا همان کلیسای سنت نیکولاس، در نقطه ای بلنداز شهر واقع شده است و در روزهای آفتابی واقعا دیدنی می گردد.

مراسم نظامی تشریفاتی در پای پله های آن روزانه خیلیاز تماشاگران را به سوی خود جلب می نماید.

کلیسای جامع هلسینکی در یک روز آفتابی

کلیسای جامع اوسپنسکی نیز در نقطه بلند دیگری از شهر، دیگر جاذبه هلسینکی است؛ یک کلیسای ارتدوکس ساخته شده در دهه 1860 با آجرهای قرمز که عظیم ترین کلیسای ارتدوکس در غرب اروپا محسوب می گردد. این کلیسا چشم اندازی مشرف به کلیسای جامع هلسینکی هم دارد و کناره ساحلی پایتخت فنلاند واقع شده است.

کلیسای اوسپنسکی هلسینکی مجسمه ای مدرن در یکی از پارک های شمال شهر که نمادی از هلسینکی شده است کوچه های اطراف کلیسای جامع موزه سینمای هلسینکی چشم انداز کلیسای جامع سنت نیکولاس از مقابل کلیسای جامع اسپنسکی مراسم نظامی تشریفاتی پای پله های کلیسای جامع هلسینکی

منبع: ایسنا

منبع: چمدان

به "سفر به هلسینکی پایتخت فنلاند ، بندری مناسب برای گشت و گذار با پای پیاده یا دوچرخه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به هلسینکی پایتخت فنلاند ، بندری مناسب برای گشت و گذار با پای پیاده یا دوچرخه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید