پروتون به ایران باز می شود

به گزارش وبلاگ خبری، وزیر ارتباطات گفت: طبق مذاکرات اجرا شده شرکت خودروسازی پروتون مالزی آماده بازگشت به بازار ایران است.

پروتون به ایران باز می شود

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات وبلاگ خبری، محمود واعظی در ملاقات با وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی با بیان اینکه پیرو سفر روحانی به این کشور تصمیم بر گسترش سطح گرفته شد، اظهار کرد: وزیر صنعت و تجارت خارجی این کشور که رئیس کمیسیون مشترک مالی نیز هست به ایران آمده است.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: حدود هشت سال می گردد که کمیسیون مشترک ایران با مالزی تشکیل نشده است و به همین خاطر حجم روابط از 1500 میلیارد دلار به 500 میلیارد دلار کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه بیش از 20 شرکت در حوزه های مختلف وزیر صنعت این کشور را همراهی می نمایند، گفت: هیات همراه در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی و اتومبیل سازی هستند و بزرگترین بانک این کشور نیز وزیر صنعت مالزی را همراهی می نماید.

او با اشاره به اینکه طبق مذاکرات اجرا شده شرکت خودروسازی پروتون مالزی آماده بازگشت به کشور است، اضافه کرد: این شرکت آماده بازگشت به بازار کشور است.

واعظی خاطر نشان کرد: در بهار سال آینده هشتمین کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: همچنین. ر راستای تفاهم های اجرا شده، قرار است محصولات تولیدی ایران به مالزی صادر گردد و شرکت پتروناس مالزی نیز بار دیگر به ایران بیاید.

واعظی همچنین حضور 20 هزار گردشگر ایرانی و 5000 دانشجو در مالزی را زمینه ای برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور دانست.

منبع: تسنیم

به "پروتون به ایران باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتون به ایران باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید