خبرنگاران پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر پاکسازی شد

به گزارش وبلاگ خبری، رشت - خبرنگاران - رییس اداره پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق بندرکیاشهر گفت : پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر به مناسبت هفته محیط زیست از زباله پاکسازی شد.

خبرنگاران پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر پاکسازی شد

ابراهیم غلامی امروز در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خبری افزود : این برنامه فرهنگی با همکاری و مشارکت حدود 50 نفر از علاقه مندان و دوستداران طبیعت، سمن ها و مامورین یگان حفاظت پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر اجرا شده است.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این برنامه بیش از 70 کیلوگرم زباله های بجا مانده از حضور گردشگران کم توجه به محیط زیست را از نقاط مختلف پارک ملی بوجاق جمع آوری کردند.

وی در ادامه با تاکید بر حفاظت از محیط زیست افزود: ریختن زباله در طبیعت می تواند اثرات زیست محیطی غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

به گفته غلامی، تقویت مشارکت مردم می تواند نقش موثری در حفظ طبیعت و محیط زیست داشته باشد ضمن آنکه باید در این خصوص فرهنگ سازی مناسبی صورت گیرد.

وی افزود : پارک ملی بوجاق بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه، نخستین پارک ملی خشکی و دریایی ثبت شده در ایران است که سه هزار و 433 هکتار وسعت دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گرشگری طبیعی همواره مورد توجه گردشگران می باشد.

این پارک از شرق و جنوب به محدوده شهری بندرکیاشهر و در مرکز شامل مصب رودخانه سفیدرود، در غرب به رودخانه اوشمک و در شمال به دریای کاسپین محدود است و همه ساله میزبان بیش از 250 گونه پرنده مهاجر است.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر پاکسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر پاکسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید