وقوع دومین حمله سایبری علیه سیستم بهداشت و درمان ایرلند

به گزارش وبلاگ خبری، با گذشت سه روز از اختلال خدمات درمانی پس از این که هکرها باعث از کار افتادن سیستمهای رایانه شبکه درمانی ایرلند شدند، وزارت بهداشت و درمان این کشور بیان کرد با یک حمله سایبری روبرو شده است.

وقوع دومین حمله سایبری علیه سیستم بهداشت و درمان ایرلند

به گزارش وبلاگ خبری، وزارت بهداشت و درمان ایرلند روز یکشنبه تایید کرد روز پنج شنبه هدف یک حمله باج افزاری نهاده شده که مشابه حمله ای بوده که علیه سیستم درمان ملی ایرلند انجام گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ایرلند خاطرنشان کرد این وزارتخانه در کوشش برای کنترل شرایط از روز پنج شنبه است و به همکاری نزدیک با مقامات ادامه می دهد. وی تاکید نمود این وزارتخانه به حفاظت از اطلاعاتش متمرکز شده است.

خبر حمله سایبری جدید در حالی منتشر شد که مردم با لغو وقت دیدار با پزشک و تاخیر در بعضی از خدمات ارایه شده توسط سیستم درمان ملی ایرلند رو به رو شده اند. تزریق واکسنهای کووید 19 و تست کرونا ادامه دارد اما ممکن است دریافت نتایج آنها با تاخیر همراه گردد. ردگیری آمار هم فعال است اما ممکن است دیرتر از معمول منتشر گردد. ایرلند از روز پنج شنبه نتوانسته است آمار روزانه ابتلا به کووید 19 را منتشر کند.

سرویس درمانی ایرلند هفته گذشته در پی آنچه وقوع یک حمله سایبری عظیم توصیف کرد، سیستمهای رایانه ای خود را بست. آن اوکانر، مدیر فعالیتهای سیستم درمان ملی ایرلند به شبکه رادیویی RTE گفت: هکرها با استفاده از باج افزار Conti از آسیب پذیری رایانه ای بهره برداری نموده اند که پیش از این شناخته نشده بود. این حادثه کمتر از یک هفته پس از وقوع حمله سایبری علیه گرداننده عظیمترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا و مختل شدن پنج روزه فعالیت این سیستم و کمبود سوخت در ایالتهای شرقی این کشور روی داده است.

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند علنا خاطرنشان کرد این کشور هیچ باجی به هکرها پرداخت نخواهد کرد.

مرکز امنیت سایبری ملی ایرلند با اتحادیه اروپا و سایر شرکای بین المللی به تعامل می پردازند تا اطلاعات درباره این واقعه را به اشتراک بگذارد و اطمینان حاصل کند که سرویس درمانی ایرلند به حمایت سایبری بین المللی فوری دسترسی دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سرویس درمانی ملی انگلیس در سال 2017 هدف حمله باج افزاری نهاده شد که بر فعالیت 45 سازمان تاثیر گذاشت و باعث شد بیمارستانها نتوانند بیمارانشان را پذیرش نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وقوع دومین حمله سایبری علیه سیستم بهداشت و درمان ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع دومین حمله سایبری علیه سیستم بهداشت و درمان ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید